Aktivity

Rekreace a služby v okolí:

Ideální místo pro sjezdové a běžecké lyžování, cykloturistiku a pěší turistiku.

V zimě lze provozovat sjezdové a běžecké lyžování.

Ve SKI areálu Čenkovice se nachází 5 sjezdových tratí různých obtížností, dvě lyžařské školy a půjčovny lyží a snowboardů. Je zde také možnost večerního lyžování na vleku TJ Čenkovice. Výhodnou lyžařského areálu je propojení s areálem SKI parku Červená Voda, kde se nacházejí další dvě sjezdové tratě s moderní sedačkovou lanovkou.

Pro vyznavače běžeckého lyžování je k dispozici běžecký areál Buková hora – Suchý vrch s více než 65 km strojově upravovaných běžeckých tras různé náročnosti.

V obci se nachází sportovní areál, kde je možné provozovat další sportovní činnosti jako je tenis, minigolf, volejbal, nohejbal, fotbal.

 Mimo zimní sezonu: minigolf, tenisový kurt, půjčovna horských koloběžek, bowling – solarium – whirpool – fitness (Jablonné nad Orlicí), zimní stadion (Lanškroun), krytý bazén (Česká Třebová), acrobat Park (Štíty), vojenská pevnost Bouda, rozhledna Suchý Vrch, Pastvinská přehrada, Klášter Hedeč, Kralický Sněžník 1424m/n, koupaliště (Žamberk), Muzeum starých řemesel (Letohrad), cyklo stezky, pěší turistika, aj.